Choose your countrycountries
سایت اصلی: انگلیسی - اسپانیایی

شرکت پایا اکسیر آریا، نماینده‌ی انحصاری Dentaid اسپانیا

مراقبت از سلامت دهان و دندان در مبتلایان به دیابت/ بخش سوم

salamdr_58183184422cc

بیماران دیابتی باید برای حفظ سلامتی دهان و دندان، هر روز از نخ‌دندان استفاده کنند، چون نخ‌دندان به کنترل پلاک‌های چسبنده کمک می‌کند. درواقع، نخ‌دندان می‌تواند به قسمت‌های خاصی (مثل میان دندان‌ها) راه پیدا کند که تمیز کردن آن‌ها با استفاده از مسواک امکان‌پذیر نیست.

 بنابراین، اگر به سلامت دهان و دندان خودتان اهمیت می‌دهید، حتما تمیز کردن روزانه دندان‌ها را با استفاده از نخ‌دندان و تمیزکننده‌های بین دندانی معتبر و استاندارد جدی بگیرید. اگر نمی‌دانید که چطور باید از نخ‌دندان استفاده کنید، حتما درباره این موضوع از دندان‌پزشک سوال کنید. تمیز کردن دندان‌ها با استفاده از نخ‌دندان، مثل هر کار دیگری، با تمرین آسان‌تر و راحت‌تر می‌شود.

آن دسته از بیماران دیابتی که از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند، باید یک نکته مهم را بدانند. اگر دندان مصنوعی با دهان تناسب نداشته باشد یا به‌خوبی نگهداری نشود، می‌تواند به شکل‌گیری التهاب و سوزش لثه و حتی عفونت منجر شود. بنابراین،‌ در صورت مواجه شدن با هر گونه تغییر عادی در وضعیت دندان مصنوعی، حتما این مساله را به اطلاع دندان‌پزشک برسانید. افراد مبتلا به بیماری دیابت، بسیار بیشتر از دیگران در معرض خطر ابتلا به عفونت‌های قارچی مثل برفک و آفت‌های دهانی قرار دارند که به‌سختی هم درمان می‌شوند. باید در نظر داشت که مراقبت نکردن از دندان مصنوعی هم می‌تواند به شکل‌گیری برفک در دهان منجر شود. به همین دلیل است که باید هر روز دندان مصنوعی را از دهان بیرون آورد و تمیز کرد تا خطر ابتلا به عفونت را کاهش داد.

منبع : سایت سلامتیسم